Hakkımızda Resim
Derneğimiz 01.11.2005 tarihinde Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı Zeki Toçoğlu ve iş adamlarımızdan Abdullah Ünal’ın katkılarıyla kurulmuştur.

Derneğimiz otistiklere eğitim(özellikle devlet okullarından yararlanamayanlara) ve sosyal yaşamda yardım amacı ile kuruldu. Derneğimizin en önemli faaliyeti Otizmliler ve tüm zihinsel engelliler için eğitim ve rehabilitasyon merkezi yaptık.

Okulumuzda Yaygın Gelişimsel Bozukluklar Destek Eğitim Programı,Zihinsel Engelli Bireyler Destek Eğitim Programı,Özel Öğrenme Güçlüğü Destek Eğitim Programlarında eğitim vermekteyiz. Binamız 571m2'dir. 8000 m2 'lik arazi içindedir.

Bahçemizde zemini yumuşak plastik kaplı bir(1) oyun parkı, bir(1) basketbol sahası bulunmaktadır. Merkezimizde bireysel eğitim, grup eğitimi, spor eğitimi verilmektedir. Ve ayrıca ailelerimizin bu hastalıkla baş edebilmesi ve kendilerini daha güçlü hissedebilmeleri için okulumuzun psikoloğu tarafından aile terapileri verilmektedir. Şu anki amacımız eğitim merkezimizdeki eğitim kalitesini artırmak için eğitimci kadromuzu yeterli sayıya çıkarmak ve çocukların gelişimi için çok önemli olduğuna inandığımız kapalı spor salonu ve yüzme havuzunu yapabilmektir. Bunun yanında ailelere zor durumlarında (hastalık, cenaze, düğün.... vb.) yardımcı olabilmek için çocukların gündüzlü ve birkaç gün kalabileceği bakım evi yapmak.

Derneğimizin en büyük amacı ailelerin kafasında en çok soru işareti bırakan konu olan kendilerinden sonraya kalacak olan evlatlarının ne olacağı sorusu. Bu soruyu onların kafasından silebilmek ve onların yanına güvenle bakabilmesi için bir yaşam köyü oluşturabilmektir.

DERNEK BAŞKANI
Gülser ERGÜN